Nové atomové hodiny v miniaturním provedení CSAC (Chip Scale Atomic Clock) SA65

Út 24.08.2021

Nové vylepšené atomové hodiny v miniaturním provedení CSAC (Chip Scale Atomic Clock) SA65 lze použít v prostředí s větším rozsahem teplot, nabízí rychlejší náběh a vylepšenou frekvenční stabilitu ve velmi obtížných podmínkách okolního prostředí.

 

Novinka v sortimentu Microchip - nové vylepšené atomové hodiny v miniaturním provedení CSAC (Chip Scale Atomic Clock) SA65 lze použít v prostředí s větším rozsahem teplot, nabízí rychlejší náběh a vylepšenou frekvenční stabilitu ve velmi obtížných podmínkách okolního prostředí.

Microchip SA65 CSAC se ve vojenských i průmyslových systémech vyznačuje velmi vysokou přesností a nízkou spotřebou energie.

Pokročilé vojenské platformy, systémy průzkumu oceánského dna a aplikace dálkového i hloubkového průzkumu povrchu země vyžadují přesnou synchronizaci. Chip Scale Atomic Clocks (CSAC) zajišťují stabilní a přesné časování i v místech, kde není dostupnost signálu GNSS. Společnost Microchip Technology Inc. (Nasdaq: MCHP), která pomáhá návrhářům průmyslových a vojenských systémů splnit tento požadavek, v současnosti představila svůj nový SA65 CSAC, miniaturní cesiové hodiny ve formě čipu poskytující vysokou přesnost a stabilitu frekvence v extrémních prostředích.

CSAC SA65

 

 

Microchip SA65 CSAC je vestavitelné řešení přesného času a frekvence s vylepšenou odolností vůči okolí a poskytuje lepší parametry než předchozí CSAC SA.45s, tzn. dvojnásobná stability frekvence v širším teplotním rozsahu a rychlejšího zahřívání při nízkých teplotách. SA65 má rozsah provozních teplot -40 až 80 stupňů Celsia (oC) a teplotní rozsah skladování -55 až 105 oC. Zahřívací doba dvě minuty při -40oC je tak o 33% rychlejší než předešlá generace SA.45s.

Tato vylepšení uvítají konstruktéři a PCB návrháři robustních a přesných přenosných řešení pro vojenské aplikace, jako je zajištěná pozice, navigace a časování (A-PNT) a velení, řízení, komunikace, počítače, kybernetika, zpravodajství, dohled a průzkum (C5ISR) vyžadující přesné frekvence generované hodinami miniaturní velikosti, hmotnosti a výkonu (SWaP). Vylepšení, jako je rychlé zahřátí na frekvenci po studeném startu, teplotní stabilita v širokém provozním rozsahu a frekvenční přesnost a stabilita umožňující rozšířený provoz (bez synchronizace GNSS) pomáhají zajistit úspěch mise v konfliktních prostředích.

SA65 CSAC jsou jediné komerčně dostupné atomové hodiny s nejnižší spotřebou m na světě a poskytují přesnou synchronizaci pro přenosné a bateriemi napájené aplikace vyžadující nepřetržitý provoz a držení v prostředích bez přístupu k GPS/GNSS. SA65 navazuje na předchozí model SA.45s, což minimalizuje riziko a náklady na redesign pro vývojáře systému a zároveň zlepšuje výkon a odolnost vůči okolnímu prostředí.

Jako světový lídr ve výzkumu, vývoji a výrobě řešení pro přesný čas a synchronizaci dodal Microchip zákazníkům po celém světě více než 275 000 rubidiových hodin, 138 000 CSAC, 12 500 cesiových hodin a 200 aktivních vodíkových maserů.

Rodinu atomových hodin CSAC je možno odladit ve vývojovém kitu, tzn. Developer Kit 990-00123-000, stejně jako přidruženým softwarem či využít uživatelskou příručkou a technickou podporou.

Související výrobky

Naši partneři v dalších zemích

Amtest-TM Kft. (HU) - Attila Polgar Amtest PL (PL) - Dariusz Koziello Amtest-TM ELTH srl (RO) - Bogdan Valcea ADELANTEST Ltd (RUS) - Igor Kozlov GIGA Electronic Ltd. - Danail Georgiev OÜ Est-Doma (EST) Promix Ltd. (UA) - Oleksandr Labuzov Vildoma (LT, LV)

Spolupracujeme s partnery a resellery v dalších zemích Evropy

Zobrazit partnery