Nové cesiové atomové hodiny 5071B pro autonomní přesný čas 100 ns stabilitou na měsíce

Čt 03.08.2023

Microchip 5071B je kompaktní komerční produkt synchronizace nabízející snadné nasazení v různých odvětvích

 

CHANDLER, Arizona, 12. června 2023 - Od každodenních aplikací, jako jsou mobilní telefony a bankovnictví, až po komplexní podvodní obranné mise, je potřeba synchronizovaných a přesných časových a frekvenčních řešení zásadní pro ochranu a zpracování dat tak, jak bylo zamýšleno. Mnoho z těchto aplikací se spoléhá na globální navigační družicové systémy (GNSS), které poskytují přesný čas a frekvenci, ale GNSS je náchylný k rušení a útokům spoofingu. S cílem poskytnout mnoha průmyslovým odvětvím - včetně telekomunikací, datových center, metrologie, letectví a obrany - dlouhodobé a přesné časové a frekvenční řešení, společnost Microchip Technology (Nasdaq: MCHP) dnes oznámila atomové hodiny 5071B cesium clock, které mohou provádět autonomní měření času po celé měsíce v případě odmítnutí GNSS.

Microchip 5071B je komerční cesiové hodiny nové generace ke stávající 5071A, která je hlavním přispěvatelem k mezinárodnímu času po více než tři desetiletí. Model 5071B je k dispozici v 3palcovém rackovém pouzdře s výškou tří jednotek (19U), což poskytuje kompaktní produkt pro práci v prostředích, kde jej lze snadno přepravovat a zabezpečit, oproti větší alternativě navržené speciálně pro laboratorní prostředí.

5071B má vylepšené elektronické součástky, které řeší možné zastarávání nebo obvody bez RoHS. Produkt poskytuje 100 ns holdover po dobu delší než dva měsíce a udržuje synchronizaci systému, když jsou signály GNSS, jako je GPS, zakázány. Tato schopnost by například umožnila, aby síť 5G zůstala plně funkční po celé měsíce bez GNSS.

5071B presentation

 


"Model 5071A je po desetiletí předním světovým standardem pro čas a frekvenci. S modernizovaným modelem 5071B pokračuje společnost Microchip ve své pozici lídra v oblasti komplexních časovacích řešení," řekl Randy Brudzinski, viceprezident obchodní jednotky frekvenčních a časových systémů společnosti Microchip. "Naši zákazníci se mohou v nadcházejících letech spolehnout na technologii 5071B a implementovat řešení časování a frekvence s důvěrou v kontinuitu dodávek a moderní komponenty, což eliminuje obavy ze zastarávání."
Jako produkt z cesiové trubice bez deterministického dlouhodobého frekvenčního driftu poskytuje 5071B absolutní frekvenční přesnost 5E-13 nebo 500 biliard za všech specifikovaných podmínek prostředí po celou dobu životnosti výrobku. Pro vojenské aplikace vyžadující rychlé nasazení systémových radarů eliminuje stabilita 5E-13 potřebu pořizování externích synchronizačních zdrojů před vyzařováním. V družicové komunikaci to umožňuje uživateli vysílat a vysílat ve velmi malých frekvenčních pásmech, aniž by se odchýlil mimo pásmo po celou dobu trvání produktu.
Při nasazení by produkt jako 5071B mohl udržovat a lépe synchronizovat kritickou komunikaci mezi letadlem a řídící věží. Řízení letového provozu ve Spojených státech využívá automatické závislé sledování-vysílání (ADS-B) a multilateraci v širokém prostoru (WAM) k přesnému lokalizování polohy letadel v národním vzdušném prostoru. Stabilita adaptéru 5071B umožňuje přesnější lokalizaci a nepřetržitý provoz během výpadků GNSS.

5071B je nyní plně v souladu se směrnicí o omezení nebezpečných látek (RoHS), díky čemuž je tento produkt dostupný v regionech, kde jsou zavedeny regulační politiky.
Microchip poskytuje nejširší portfolio hodinových a časovacích systémů v oboru. Její nejmodernější řešení jsou založena na dlouhé tradici společnosti v oblasti synchronizace a časování a vertikální integrace jejích klíčových časovacích technologií.

Vývojové nástroje

Atomové hodiny 5071B cesia jsou podporovány softwarovým nástrojem ClockstudioTM pro řízení a monitorování dat.

Ceny a dostupnost

Atomové hodiny CESIOVÉ hodiny Microchip 5071B jsou nyní k dispozici v 3palcovém rackovém pouzdře 19U ve dvou výkonnostních úrovních: 5071B-001 a 5071B-002. Pro další informace nebo nákup kontaktujte obchodního zástupce společnosti Microchip nebo autorizovaného celosvětového distributora.

O společnosti Microchip

Microchip Technology Inc. je předním poskytovatelem inteligentních, propojených a bezpečných vestavěných řídicích řešení. Jeho snadno použitelné vývojové nástroje a komplexní produktové portfolio umožňují zákazníkům vytvářet optimální návrhy, které snižují riziko a zároveň snižují celkové náklady na systém a dobu uvedení na trh. Řešení společnosti slouží více než 120 000 zákazníkům na trzích průmyslu, automobilového průmyslu, spotřebního průmyslu, letectví a obrany, komunikací a výpočetní techniky. Společnost Microchip se sídlem v Chandleru v Arizoně nabízí vynikající technickou podporu spolu se spolehlivými dodávkami a kvalitou. Pro více informací navštivte webové stránky Microchip na adrese www.microchip.com.

 

Související výrobky

Naši partneři v dalších zemích

Amtest-TM Kft. (HU) - Attila Polgar Amtest PL (PL) - Dariusz Koziello Amtest-TM ELTH srl (RO) - Bogdan Valcea ADELANTEST Ltd (RUS) - Igor Kozlov GIGA Electronic Ltd. - Danail Georgiev OÜ Est-Doma (EST) Promix Ltd. (UA) - Oleksandr Labuzov Vildoma (LT, LV)

Spolupracujeme s partnery a resellery v dalších zemích Evropy

Zobrazit partnery