Ochrana kritické infrastruktury (v přístavech)

Út 08.02.2022

Ochrana kritické infrastruktury (obecně v terminálech, např. přístavy, letiště, překladiště, zásobovací a styčné body,...)

Ochrana kritické infrastruktury - přístavy

Svět se spoléhá na infrastrukturu nezbytnou pro zachování zdraví, bezpečnosti, zabezpečení a ekonomické prosperity. Kritická infrastruktura zahrnuje činnosti, která poskytují potřebné služby. Jakékoli narušení těchto služeb by mělo dopad na ekonomiku, bezpečnost a zdraví společnosti.

Doprava je kritickým odvětvím a stejně jako všechny ostatní kritické infrastruktury je zranitelná vůči kybernetickým útokům. Součástí tohoto sektoru jsou přístavy (obecně terminály, překladiště, zásobovací místa), které manipulují s tunami nákladu, který je pro ekonomiku zásadní. Jakékoli narušení provozu přístavu způsobuje vážná zpoždění a ztráty dosahující milionů dolarů.

Jeřáby používané v moderních přístavech mají sofistikované polohovací systémy založené na GNSS, které poskytují přesnou a rychlou automatizaci nakládání a vykládání nákladu.

PNT Security

 

Když se GNSS syncrhonizace naruší, jeřáby přestanou fungovat a nejsou schopny naložit nebo vyložit náklad, což má za následek vážná zpoždění a značné náklady. Ty se týkají lodí, které stojí ve frontě a v konečném důsledku je postižen konečný uživatel zboží a přístavní úřad přichází o značné částky peněz.

Rušení může pocházet z kamionů v oblasti, nepřátelských lodí, přátelských nebo nepřátelských lidí v oblasti, neúmyslného rušení a dalších. Přečtěte si více zde (anglicky): Případová studie

Související výrobky

Naši partneři v dalších zemích

Amtest-TM Kft. (HU) - Attila Polgar Amtest PL (PL) - Dariusz Koziello Amtest-TM ELTH srl (RO) - Bogdan Valcea ADELANTEST Ltd (RUS) - Igor Kozlov GIGA Electronic Ltd. - Danail Georgiev OÜ Est-Doma (EST) Promix Ltd. (UA) - Oleksandr Labuzov Vildoma (LT, LV)

Spolupracujeme s partnery a resellery v dalších zemích Evropy

Zobrazit partnery