Pozvánka na 13. symposium Power Analysis & Design Symposium 2024 (VIRTUAL)

Čt 28.03.2024

Pozvánka na 13th Power Analysis & Design Symposium 2024 (VIRTUAL) pořádané společností Omicron-Lab

13th Power Analysis & Design Symposium 2024 (VIRTUAL)

 

Srdečně Vás zveme na 13. té "Power Analysis & Design Symposium", které se bude konat jako on-line virtuální akce.

17. duben 2024 - 09:00 - 17:00 (středoevropský čas)

OMICRON Lab Power Analysis & Design Symposium je každoroční akce zaměřená na pokročilou charakterizaci, simulaci a řešení problémů výkonových elektronických systémů na úrovni PCB. Zahraniční odborníci z oboru zařazují do svých přednášek praktické příklady a ukázky.
Připojte se z celého světa a učte se od odborníků. Účast je bezplatná.

Register_now_button

Více informací k seminářei naleznete zde: 13th Power Analysis & Design Symposium 2024 (VIRTUAL)

 

Program semináře:

Agenda

Souhrnný leták k akci:

Flyer

 

Témata semináře

Úvod do simulací napájecích zdrojů pomocí SIMPLIS

autor: Christophe Basso - Future Electronics

Simulační engine je pohodlný a výkonný nástroj při navrhování spínaných napájecích zdrojů. I když je v dnešní době k dispozici mnoho simulačních enginů, jen málo z nich dokáže poskytnout všechny potřebné informace pro návrh celého obvodu: SPICE je cenným pomocníkem, ale je náchylný k problémům s konvergencí a má potíže s dlouhodobými PFC simulacemi. Kromě toho se musíte uchýlit k ekvivalentnímu modelu malého signálu, abyste prozkoumali kompenzační strategii pro bezpečné uzavření smyčky zpětné vazby. Pokud je to snadné pro základní spínací buňky, cvičení se komplikuje, když neexistuje žádný průměrný model, jako například v případě konvertoru LLC. Simplis na druhou stranu staví na jiném simulačním enginu a umožňuje simulovat rychleji než SPICE. Kromě toho může extrahovat odezvu malého signálu jakéhokoli spínacího měniče. Tento seminář nabízí úvod do toho, jak SIMPLIS funguje ve srovnání se SPICE a jak může zlepšit váš návrhový cyklus při návrhu regulační smyčky.

Tento seminář je zaměřen na projektanty spínaných zdrojů a vyžaduje středně pokročilou průpravu v simulaci.

Použití S-parametrů pro návrh EMC filtrů

Autor: Arturo Mediano - Univerzita v Zaragoze

Toto je přednáška, která vysvětlí inženýrům, kteří nejsou RF, co jsou s-parametry, jak je můžete měřit pomocí vektorového síťového analyzátoru, jako je Bode 100 nebo Bode 500, jak je aplikovat při charakterizaci EMC filtrů a jak exportovat data pro simulaci (tj. LTSPICE) pro vyhodnocení vlivu různých koncových impedancí.

Navrhování digitálních regulačních smyček a firmwaru

Andreas Reiter - Microchip Technology

Za posledních 15 let si digitální řízení napájecích zdrojů podmanilo specifické trhy a aplikace. Ačkoli tento přístup poskytuje širokou škálu nových funkcí potřebných k umožnění nových technologií, jako je řízení nových, složitých topologií měničů nebo řešení problémů na úrovni systému v hyperadaptivních distribučních sítích energie, přináší také značný počet výzev v oblasti návrhu sám o sobě.

V této lekci se budeme zabývat běžnými postupy a nástroji používanými v procesu návrhu softwarových digitálních řídicích systémů. V krátkých živých ukázkách se naučíme, jak odvodit přenosové funkce zařízení pomocí simulací a měření na stolicích, jak uzavřít zpětnovazební smyčku v softwaru a jak používat rozšířenou simulaci k testování a validaci kompletního řídicího softwaru pomocí nástrojů Model-Oriented Design.

 

Napájecí filtr s integrovanou zásuvkou pro 12V 10A

Günther Klenner - K&K Prime

Náš zákazník s přenosným zařízením napájeným bateriemi prodal svůj systém pro použití v autě. Řekl: "Potřebujeme jen kabel s integrovanou zásuvkou 12V napětí," a projekt začal. Připojte se ke mně na naší cestě celým řetězcem vývoje takového filtru. Projekt zahrnuje nastavení specifikací, výběr komponent, provedení simulací SPICE, zvážení kritérií stability Middlebrook, umístění součástek na desku plošných spojů, návrh pouzdra pomocí 3D tisku a ověření konečných výsledků pomocí Bode 100.

Měření impedance PDN pomocí sond Bode 500 a Picotest PDN

Autor: Florian Hämmerle - OMICRON Lab

Napájecí síť (PDN) popisuje kompletní systém dodávající energii ze zdroje energie (tj. baterie nebo AC/DC napájecího zdroje) do jímky (tj. procesoru nebo FPGA). PDN musí být schopen poskytnout dostatečně nízkou impedanci zdroje, aby úbytek napětí nepřekročil limity, když protéká maximální proud. Čím rychlejší jsou přechodové jevy proudu, tím je to náročnější. Přidání oddělovacích kondenzátorů do PDN pomáhá zajistit nízkou impedanci v širokém frekvenčním rozsahu, ale také přináší riziko rezonančních špiček v PDN. Jednoduché měření impedance PDN může pomoci při ověřování návrhu PDN. Odhalí kritické rezonance, které by mohly vést k selhání systému. Tato prezentace se bude zabývat základy dynamické výstupní impedance a impedance PDN se zaměřením na měření nízké impedance pomocí Bode 500 ve spojení se sondami Picotest PDN.

 

Návrh kompenzátoru napájení pomocí operačních transkonduktančních zesilovačů

Autor: Dr. Aali Shirsawar - Biri's Digital

Konstrukce kompenzátorů se standardními zesilovači chyb napětí, tj. typickým operačním zesilovačem (op-amp), je dobře zdokumentována v mnoha knihách, aplikačních poznámkách, příkladech návrhu a dokonce i v automatizovaném softwaru. Méně pozornosti byl věnován návrhu kompenzátoru pomocí operačních transkonduktančních zesilovačů (OTA). Bohužel, náš integrovaný obvod PWM regulátoru často obsahuje pouze interní transkonduktanční operační zesilovač, takže nám nedává na výběr. V této přednášce Dr. Ali Shirsavar ze společnosti Biricha Digital demystifikuje, jak tento konkrétní operační zesilovač funguje, a jednoduše vysvětlí, jak navrhujeme kompenzátory PSU pro stabilní provoz až na úroveň komponent. Jako vždy budou prezentovány simulace a experimentální výsledky.

Všichni účastníci obdrží šestiměsíční bezplatnou licenci na software pro návrh automatizovaných napájecích zdrojů Biricha WDS, který zahrnuje návrh kompenzátoru OTA.

Související výrobky

Naši partneři v dalších zemích

Amtest-TM Kft. (HU) - Attila Polgar Amtest PL (PL) - Dariusz Koziello Amtest-TM ELTH srl (RO) - Bogdan Valcea ADELANTEST Ltd (RUS) - Igor Kozlov GIGA Electronic Ltd. - Danail Georgiev OÜ Est-Doma (EST) Promix Ltd. (UA) - Oleksandr Labuzov Vildoma (LT, LV)

Spolupracujeme s partnery a resellery v dalších zemích Evropy

Zobrazit partnery